shapka_top.jpg

ЯК ВИДАЛИТИ ЖУЙКУ З ОДЯГУ

Чи можна відчистити жуйку з тканини повністю, щоб не залишилось слідів? І яким чином слід боротися з жуйкою на одязі?

Видалити жуйку з одягу можна за допомого одного з чотирьох методів:

1. Заморожування.

В першу чергу слід зняти якомога більше верхнього шару жуйки пальцями, але робити це потрібно обережно, щоб не вдавити її ще більше в одяг. Після цієї процедури приступаємо до видалення жуйки за допомогою заморожування. Одяг потрібно герметично закрити в поліетиленовому пакеті і помістити в морозильну камеру на кілька годин. Вийнявши одяг, потрібно одразу видалити жуйку, поки вона знову не розм’якла.

2. Прасування.

Для видалення жуйки за допомогою прасування, використовуємо праску без пари, нагріту на середній температурі. Для того, щоб не вимазати жуйкою прасувально дошку, кладемо на неї картон, а вже на ньому розміщуємо одяг так, щоб пляма з жуйкою прилягала до середини картону. В результаті прасування, жуйка відклеїться від одягу і прилипне до картону. Проводимо дану процедуру доти, поки забруднене місце повністю не очиститься від жувальної гумки.

3. Гаряча рідина.

Даний метод налічує 3 види гарячої рідини, за допомогою яких можна видалити жуйку з одягу: гаряча вода, гаряча пара, гарячий білий оцет.

Для чищення гарячою водою необхідно закип’ятити воду і занурити забруднену частину одягу у гарячу воду на декілька хвилин.

Для чищення парою потрібно закип’ятити воду в чайнику і тримати одяг з плямою від жуйки перед носиком чайника;

Для чищення оцтом слід розігріти білий оцет і занурити в нього край рушник або ганчірки, потім прикласти до забрудненого місця на одязі.

Обравши одну з перелічених процедур, ми розм’якшимо жуйку, але ймовірно, що процедуру потрібно буде повторити кілька разів. Потім переходимо до наступного етапу – видалення жуйки за допомогою зубної щітки або тупого ножа. Це потрібно робити одразу, як тільки розігріли жуйку, але якщо вона не видаляється, то нагріваємо її ще раз. На завершальному етапі потрібно випрати одяг в пральній машині, щоб видалити залишки жуйки.

4. Арахісове масло.

Кладемо на забруднену частину одягу ложку арахісового масла, щоб повністю покрити жуйку і залишаємо рівно на 1 хвилину. Потім потрібно зішкребти ножем жуйку з маслом, але сильно не надавлюючи, щоб не пошкодити тканину. Завершуємо процедуру нанесенням засобу для виведення плям на забруднену ділянку і кладемо одяг в пральну машину.